Rozeznat jednotlivé peníze, to je ten pravý základ. Protože pokud to někdo nerozezná, je tu problém. Nemůže pokračovat s dalším učením. Takže je vlastně základní vzdělání peníze rozeznat. Jistě nad tím mávnete rukou a řeknete si, že je to pitomost. Kdo by přece nepoznal například bankovky. V tomto máte pravdu. Ty snad pozná každý. Ale tím není nikde napsáno, že je finančně gramotný. Když mu přinesete bankovky nějaké státu z Afriky, nepozná je. Tedy, pozná stát, pokud to ovšem nebude napsáno jinak než latinkou a určí hodnotu. Ale to je vše. Pokud si nezapne počítat, neví, jako má bankovka hodnotu, neví, kdo je na ní vyobrazen ani kdo dělal grafické návrhy. Ale t už je otázka pro skutečné odborníky.
Dobrá, řeknete si, ale naše peníze poznám na milion procent. Skutečně? Kolik lidí chodilo s falešnými bankovkami, aniž co tušili? A platili jimi? Ano, protože nepoznali, že jde o falzum. Takže vidíme, že hranice http://www.slabyarchitects.com/ mez i vzdělaností laickou a odbornou je skutečně velmi tenká. Ovšem jaký je rozdíl mezi půjčkou a hypotékou snad ví každý. Nebo ne? Nuže, mrkneme na to. V podstatě je to stále totéž. Půjčíte si peníze a pak celou sumu plus úroky splácíte v předem domluvených měsíčních splátkách. Nějaký rozdíl? Ano, ale jen ve výši půjčené sumy a době splácení. Ale ani zde není přesně určena nějaká hranice do do.
Mezi hypotékami je pak již jen rozdíl v tom, jak je ve výsledku drahá a ve všeobecném přístupu ke klientovi. Získat běžnou hypotéka v běžné bance je záležitost dost o nervy. Ale prý to jde. Kdežto nebankovní hypotéka je jednoduchá ve všem, co se kolem ní točí. A je určena především těm, kteří nemohou, nebo nechtějí z různých důvod splácet tak vysoké měsíční splátky. Je určena spíše těm, kteří mají slabý až slabší příjem.
Pokud chcete více informací, tak klikněte na odkaz o něco výše.