Sotva se většina švadlen vyučila řemeslu, čekalo je nemilé překvapení v podobě obchodních řetězců, které začaly nabízet konfekci za nízké ceny, a ve velkém množství. Této konkurenci nedokázaly mnohé vzdorovat, a tak se z domácího šití stal pouze koníček. Poslední dobou však lidé čím dál více odmítají podporovat dětskou práci, strojovou výrobu, a v rámci ekologického uvažování si i v nelehké situaci raději připlatí za kvalitní, ručně šité oblečení. Švadlenkám se tak nabízí možnost začít dělat samy na sebe, zřídit si doma dílnu, a prodávat své výrobky. Jak se prosadit?
Nejprve si pořiďte základní vybavení, a ušijte několik kousků
Základním vybavením se myslí šicí stroj, nitě, jehly, označovače, nůžky, střihy atd. Rozhodně se nesmí opomenout ani pořízení šikovné krejčovské panny, která bude sloužit nejen na zkoušení každého modelu, ale rovněž k prezentaci jednotlivých kousků na fotografiích. Dnes už lze sehnat nastavitelné krejčovské panny, které vám pomohou lépe šít oblečení na míru.
Pořiďte i nějaké látky, a ušijte několik zajímavých kousků, kterými se budete prezentovat na internetu. Tyto kousky pak nafoťte buďto na krejčovské panně, a nebo ve skupině, která se zabývá domácí výrobou, kde je uvidí větší množství lidí, tedy i potencionálních zákaznic.
Sociální sítě
Není od věci mít pro svůj obor podnikání založeny sociální sítě, minimálně tedy stránky na Facebooku a Instagramu, kde budete prezentovat jednotlivé kousky, a lákat nové zákaznice na slevy, či soutěže. Čím více lidé vás bude sledovat, tím větší je pravděpodobnost, že se toto podnikání brzy stane vaším hlavním příjmem.
Sledujte trendy
Při vytváření nových kousků je samozřejmě potřeba využít fantazii, ale lidé se obecně rádi oblékají podle trendů. Není tedy od věci sledovat nejnovější módní trendy, sem tam navštívit módní přehlídku, a objednat si předplatné módního časopisu. Trendy se pak můžete inspirovat, a přidat k nim něco vlastního, originálního.