Pokud patříte mezi rodiče, kteří touží po rozvoji svých dětí, tak určitě chcete, aby se obklopovaly jen věcmi, které je posunují dál, ale zřejmě se vám často stává, že narážíte. Jedná se zejména o případy, kdy si vaše dítě vybere hračku, se kterou máte jednoduše problém. Ať už se jedná o bezduchou plastovou panenku Barbie nebo postavičku nějakého skřítka, který začne čůrat, když mu stáhnete kalhoty, v horším případě začne prdět a jako bonus stojí pětistovku.
Říkáte si, jak je to hloupé a pustíte se do přemlouvání dítěte, aby si raději vybralo tamto nádherné ručně vyřezávané dřevěné autíčko. Dítě nakonec povolí a autíčko si vybere, spolu s pocitem vítězství odcházíte z hračkářství. Ale pocit vítězství se rychle rozplyne, a to v právě momentě, kdy po příchodu domů dítě tu překrásnou hračku hodí do krabice k ostatním hračkám a vy se pokoušíte hračku znovu prezentovat tak, aby opět zaujala, bohužel již bez výsledků.
Teď se na to můžeme podívat z druhé strany. Kdybyste dítěti povolili čůrajícího skřítka, bude se celou cestu domů těšit, až do něj po příchodu bude moci dolít vodu a minimálně celé odpoledne si s ním bude zaujatě hrát. Také se bude těšit, až si ho bude moci vzít do školky ukázat kamarádům a v neposlední řadě, ho nadšeně ukazovat každé návštěvě, která k vám přijde. Nakonec se budete všichni společně smát nad výmysly dnešní doby. Pokud máte pocit, že by se vaše dítě mělo z každé hračky i něco naučit, je to naprosto v pořádku. Třeba mu můžete právě na takové hračce zábavnou formou ukázat, jak pracuje trávící a vylučovací soustava lidského těla a ve finále se zabavíte oba.
Někdy ke spokojenosti stačí jen vyslyšet přání dítěte, není totiž špatných hraček, je jen problém v nevyužití jejich potenciálu. Proto už se svými dětmi nemanipulujte, ony samy nejlépe ví, po čem touží. Jinak se to nakonec stejně obrátí proti vám.